PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=87972}

Opera

6,3 1 422
oceny
6,3 10 1 1422
6,8 4
oceny krytyków
Opera
powrót do forum filmu Opera

Opera to najlepiej wyglądający pod względem standardów kina "zachodu" film w dorobku
Argneto jaki widziałem. Świetne zdjęcia, charakterystyczna, nieco przyspieszona praca
kamery oraz ciekawe ujęcia tworzą warstwę fizyczną filmu. Poza tym zwraca uwagę muzyka -
prócz genialnej muzyki operowej w tle można usłyszeć heavy metalowe kawałki, czym Dario
współpracujący zwykle z Goblinami, mnie zaskoczył - pozytywnie, bo były świetnie
wkomponowane i dobrane do scen.

Sama historia jest mało porywająca, ale to wzorcowy przepis na giallo. Najbardziej
rzucająca się w oczy jest nienaturalność bohaterów, ich przekonań i zachowań - ale moim
zdaniem to taki smaczek kina giallo i mimo tego że porusza ono zwykle tematy ni jak
związane z fantastyką, to same zachowania postaci są zwykle fantastyczne, nierealne.

Sceny morderstw zrealizowane we właściwy, soczysty dla tego kina sposób, jedne z
bardziej widowiskowych jakie widziałem w dorobku włoskich reżyserów tego typu filmów.

Zakończenie pokręcone, nie pozostawiające widza obojętnym, warto!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones