PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=88095}

Upiór w operze

The Phantom of the Opera
7,2 2 472
oceny
7,2 10 1 2472
6,5 4
oceny krytyków
Upiór w operze
powrót do forum filmu Upiór w operze

jak wyżej. rewelacyjna kreacja Upiora :) i pal licho, że to czarno-biały niemy film. I tak gdy zbliżała się scena, w której Christine ściąga Erykowi maskę aż chciało się powiedzieć: "No, już, na co czekasz?? Zrywaj te maskę!" podobały mi się obie wersje, które widziałam: ta z 1925 i ta webberowska :) z tym, że każda z innego powodu: ta pierwsza bardzo dobrze oddaje książkę i ma swój klimacik, a poza tym pierwszy raz w życiu oglądałam niemy film i to też było ciekawe przeżycie, jak na tamte czasy udał się znakomicie :) zaś ten drugi film jest fantastyczny ze względu na muzykę, w której jestem zakochana i baśniowy urok, bo to taka baśń, w przeciwieństwie do UwO z 1925, który był mimo wszystko bardziej - realistyczny to może za dużo powiedziane, ale należałoby iść w tym kierunku ;)

ocenił(a) film na 10
pinka1801

Jeżeli chodzi o ten gatunek to akurat czerń i biel zawsze się tu lepiej komponuje, a poza tym trochę w tym filmie tez jest scen kolorowych czyli cały czarno-biały nie jest.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones