PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105667}

Upiór w operze

The Phantom of the Opera
6,0 609
ocen
6,0 10 1 609
Upiór w operze
powrót do forum filmu Upiór w operze

no proszę, dobry film!

użytkownik usunięty

Jestem świeżo po jego obejrzeniu. Bardzo mi się podobał. Rzeczywiście brutalny, ale w granicach rozsądku (zresztą kto w czasach "Hostelu" i "Piły" będzie się czepiał o te kilka scen i deformacji - zresztą przyzwoicie zrobionych). Pan Englund powala swoim aktorstwem. Powinien być bardziej doceniany - poza kręgiem fanów horroru. Pozostali też grali dobrze. Piękna muzyka...
Tylko zakończenie trochę bym zmieniła. Na jakiś happy end bardziej po mojej myśli. ;)
Pozdrawiam wszystkie fanki i fanów (tacy chyba też się zdarzają) opowieści autorstwa Gaston'a Leroux!

hej..
pilnie poszukuję tego filmu z napisami lub lektorem polskim
masz może?

Ja równiez bym chciała obejrzeć. Nie wiesz może gdzie można go kupić lub sciągnąć?

ocenił(a) film na 7
Agness_92

W sumie znajdzie się kilkanaście stron, gdzie można ściągnąć.

ocenił(a) film na 7

Ja też dopiero co obejrzałem.
Znakomity film.
Solidne 7+
Upiór może nie dorównuje pierwowzorowi granemu przez Lon Chaney'a ale tutaj wkońcu wyglądał jak upiór.
Świetnie ukazane katakumby i siedziba upiora, muzyka bardzo dobra.
Morderstwa też w miarę.
odrąbanie głowy nożem trochę drętwe no i klasyczne aczkolwiek niechciane wyciąganie serca przez brzuch.

Pominę kilka scen typowo błędnych jak choćby pięciostrzałowiec z około 10cioma pociskami ;)
Implant nosa - w późniejszych scenach widać że ma nos, tylko bez skóry, więc po co implant?

Ale na wielki plus zasługuje kultowa scena balu i przybycie Maski Czerwonej Śmierci :)
Rola Englunda jak zawsze znakomita.
Ale po mimice widać było pana Fredzie :P
a w późniejszych scenach z bliznami to już wgl hehe

7+/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones