PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106461}

Upiór w operze

The Phantom of the Opera
7,6 79 650
ocen
7,6 10 1 79650
6,0 6
ocen krytyków
Upiór w operze
powrót do forum filmu Upiór w operze

Kto co śpiewa 

ocenił(a) film na 9

Hej. Mam pytanie odnośnie śpiewaczek: czy Emmy Rossum śpiewa swoim głosem? Piosenka Phantom of the Opera (ta, kiedy Christine udaje się za upiorem do jego kryjówki) jest śpiewana innym głosem.

Kiedyś (jakieś 20 lat temu!) z napstera pobrałem trochę piosenek Sary Brightman i wśród nich była właśnie ta. Czy dobrze mi się wydaje, że ta jedyna piosenka jest śpiewana w filmie przez Sarę?

Z góry dzięki za informacje....

ocenił(a) film na 10
bodek__

Tak :) Wszyscy aktorzy śpiewają własnym głosem, oprócz Minnie Driver (Carlotta), gdyż miała ona za delikatny głos do roli Prima Donny., a zastępuje ją jedna kobieta, co gra tancerkę. Jednak śpiewa ona piosenkę, która występuje w napisach końcowych na początku.

Emmy jest śpiewczką, grała nawet w operach i śpiewała w 6 językach.
Jeśli chcesz np. zobaczyć jak Gerard śpiewa tę piosenkę to napisz na youtube: Gerard Butler singing Music of the Night.

A Sara pewnie jak wiesz jest tą pierwszą "oryginalną" Christine, która jako pierwsza wystąpiła w tej roli w musicalu. Oczywiście piosenka ta jest śpiewana w różnych tonacjach przez wszystkie dziewczyny, które wykonują rolę Christine w musicalu.
A film - wiadomo. Aktorzy w filmie śpiewali z playbacku' u, więc głos może brzmieć trochę nienaturalnie. Jednak nie zmienia to faktu, że Emmy naprawdę umie świetnie śpiewać :)

ocenił(a) film na 9
Caroline27

Dzięki. Wiem, że Emmy umie świetnie śpiewać... ale jednak tu się tak zmieniła tonacja, że tak sobie pomyślałem.
Teraz już wszystko jasne.
Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones