PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=147665}

Upiór w operze

The Phantom of the Opera
6,4 431
ocen
6,4 10 1 431
Upiór w operze
powrót do forum filmu Upiór w operze

Głównie dlatego że nie ma wątku miłosnego. Nasz upiór jest tragiczną postacią, ale z innego powodu. I to jest świetne! W ogóle, film trzyma klasę, no ale Terence Fisher reżyserem, to sie nie mogło nie udać. Żadna inna interpretacja "Upiora w operze" nie miała takiego uroku i klimatu. Chociaż, ze znajomych twarzy w tym filmie jedynie Michael Gough. Powiem krótko, według mnie to najlepsza wersja Upiora w operze.

ocenił(a) film na 7
mim1312

potwierdzam bardzo fajny film mroczny klimat i tak jak ty uważam że utrzymał swoją klasę ale moim zdaniem najlepsza wersja upiora zbliżona swoim charakterem do książki to ten z 1925r z Lonem Chaneyem jako upiorem

ocenił(a) film na 8
oskar81

Też tak sądzę. Film Hammera jest zaraz po klasyku z Chaneyem.
Chyba nikt nie wspomniałby tutaj o musicalu - ten był okropny i zniszczył tą historię.

mim1312

Kurcze coś mi sie tłucze po głowie
Pamiętam strzępki dwie śpiewaczki śpiewały ( jedna cholernie zadzierała nos do góry druga młoda skromna) młoda świetnie sobie radziła a ta pierwsza w pewnej chwili przybastowała i na stronie powiedziała do kogoś ( tej arii czy coś w ten deseń byle kto by się nie nauczył )
Pamiętam jak jakaś kobieta była w ciąży i wypiła jakiś specyfik jakis facet to zauważył i wyrzucił jej buteleczkę
Potem urodził się ten dzieciak
I ona powiedziała Dla mnie jest najpiękniejszym dzieckiem na świecie
Tyle pamiętam i czy to ten film ?

giovanni50

Nie, ten "Upiór..." który opisujesz to ten z 1990, 3-godzinny, do obejrzenia na yt.

kilver

Dziękuję
Niech Ci Bozia w tłustych dzieciach wynagrodzi :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones